Thema 2025: Samen sterk voor het dorp
De Goe Bezig-wedstrijd 2025 staat in het teken van het belang van burgergroepen en dorpsteams als verbindende factor. Groepen die op lokaal niveau bruggen bouwen tussen dorpsbewoners, lokale besturen, ondernemers, scholen of zorginstellingen maken kans op een geldprijs van € 1.000 (voor de winnende burgergroep, geschonken door vdk bank).
Zowel burgergroepen als lokale besturen kunnen deelnemen. De eerste categorie richt zich op groepen die zelf tonen hoe ze als motor fungeren voor samenwerking en vooruitgang in hun dorp. In de tweede categorie kunnen lokale besturen aantonen hoe zij actief ruimte geven aan burgerinitiatieven en die ondersteunen.
Hoe deelnemen?
Een beknopt dossier (max. 2 A4’s) volstaat. Voor burgergroepen kan dat rechtstreeks. Lokale besturen kunnen deelnemen via nominatie of op eigen initiatief. Dossiers moeten duidelijk maken hoe verbindend gewerkt wordt, met concrete realisaties of initiatieven en hoe breed gecommuniceerd wordt binnen het dorp. Bezorg uw dossier via mail aan info@dorpsbelangen.be.
Deadline: maandag 8 september 2025
Alle info en voorwaarden vindt u op
de website van de Vlaamse Vereniging Dorpsbelangen.